Podsumowanie zawodów Jesienny Lipień Sanu

W dniach 22-24.09.2023 odbyły się zawody muchowego GP Polski, jubileuszowy 40 Jesienny Lipień Sanu sponsorowany przez firmę Traper.
W zawodach wzięło udział łącznie 101 zawodników, 90 seniorów i 11 juniorów. Wszystkie sektory zawodów umiejscowione były na rzece San – od elektrowni w Zwierzyniu do przejazdu z płyt w Postołowie. Jedyną dozwoloną metodą była tradycyjnie sucha mucha, a jedynym punktowanym gatunkiem lipień.
W sobotę, letnia pogoda sprzyjała zawodnikom, było ciepło i słonecznie. Podczas sobotnich dwóch tur lipienie bardzo dobrze reagowały na podawane przez zawodników suche muszki.
W niedzielę w nocy przyszło załamanie pogody, a w pierwszej godzinie III tury zawodów przez Bieszczady przeszła burza. Zrobiło się dużo chłodniej. Lipienie stały się bardzo chimeryczne i niechętnie zbierały muchy.
Wysiłki Okręgu PZW w Krośnie w odbudowie populacji lipieni w Sanie przynoszą wymierne efekty. Przemyślane zarybienia, ochrona rzeki przed kormoranami, sprawia, że lipieni w Sanie jest coraz więcej. Łącznie podczas trwania JLS zawodnicy złowili 1183 sztuki !!!!!
Największego lipienia wśród juniorów złowił Filip Dąbkowski – 34,1 cm, a wśród seniorów Szymon Czech – 44,6 cm.
Filip Dąbkowski okazał się najlepszym juniorem.
Bezapelacyjne zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej seniorów 40 Jesiennego Lipienia Sanu odniósł Grzegorz Konieczny, reprezentujący drużynę Traper Rymanów, wygrywając wszystkie trzy tury zawodów, łowiąc łącznie 47 lipieni!
Klasyfikację drużynową zdominował Traper Rymanów w składzie: Grzegorz Konieczny, Szymon Konieczny, Piotr Konieczny. Drużyna z Rymanowa prowadziła od I tury zawodów, systematycznie powiększając przewagę nad pozostałymi teamami.
Ceremonia zakończenia zawodów odbyła się w Zwierzyniu, w ośrodku Uroczysko, gdzie również mieściła się baza imprezy.
Najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej seniorów i juniorów oraz najlepsze drużyny uhonorowano dyplomami, pucharami oraz cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsora zawodów – firmę Traper.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi Smorczewskiemu, właścicielowi firmy Traper za wspieranie Okręgu PZW w Krośnie w organizacji zawodów oraz za pomoc w walce o utrzymanie rybostanu naszych wód.
Trener Kadry Muchowej PZW Andrzej Wnękowicz wręczył dyplomy i puchary najlepszym zawodnikom i drużynom Muchowego GP Polski 2023. Zaskoczenia nie było, Grzegorz Konieczny oraz drużyna Traper Rymanów zdominowała również Muchowe GP Polski w 2023 roku. Po raz pierwszy w historii wędkarstwa muchowego w Polsce jedna drużyna wygrała wszystkie zawody GP w sezonie. Członkowie drużyny Traper Rymanów zwyciężyli też we wszystkich zawodach GPP w klasyfikacji indywidualnej. Tytuł Muchowego Mistrza Polski wywalczył Maciej Korzeniowski, również z Okręgu PZW w Krośnie.
Zdjęcia z nad Sanu autorstwa Darka Maciuby.
Wyniki 40 Jesiennego Lipienia Sanu:
Juniorzy:
1. Filip Dąbkowski
2. Kacper Ormiański
3. Ignacy Marcinek
Seniorzy:
1. Grzegorz Konieczny
2. Adam Wnękowicz
3. Michał Fejkiel
Drużyny:
1. Traper Rymanów
2. Traper Krosno
3. Okreg PZW Kraków s. Myślenice

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.