Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

Komunikat organizacyjny towarzyskich zawodów X SPINNINGOWY PUCHAR SANU - 2020

Komunikaty | 2020-08-03 | Publikujący: Okręg PZW w Krośnie

K O M U N I K A T     O R G A N I Z A C Y J N Y

ZAWODÓW  W  DYSCYPLINIE  SPINNINGOWEJ BRZEGOWEJ

X SPINNINGOWY PUCHAR  SANU - 2020

 

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie organizuje w dniach 22-23 sierpnia 2020 roku towarzyskie Zawody Spinningowe „X Spinningowy Puchar Sanu 2020”.

 

Sponsorzy zawodów: TRAPER, LIBRALURES, FISHARROW POLSKA, HUNTER ANDRZEJ LIPIŃSKI.

 

Patronat Medialny: Wędkarski Świat.

 

Obowiązują wszystkie obostrzenia wynikające z państwowych przepisów o zwalczaniu koronawirusa. Organizatorzy rezygnują z ceremonii otwarcia i zamknięcia zawodów. Zawody rozgrywane będą na „ŻYWEJ RYBIE”  według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego cz. II.3 Każdy zawodnik zobowiązany jest do posiadania urządzenia (telefon, aparat fotograficzny) obsługującego karty mikro SD do wykonywania zdjęć złowionych ryb.

 

Sposób dokumentowania złowionych ryb: Przed turą zawodów każdy zawodnik otrzymuje miarkę z oznaczeniem tury zawodów, kartę startową i kartę mikro SD. Po złowieniu ryby zawodnik wykonuje jej zdjęcie na miarce, kładąc rybę na prawym boku z pyszczkiem skierowanym w kierunku „0” na miarce i płetwą grzbietową u góry zdjęcia, tak by widoczny był wynik pomiaru i cała ryba. Następnie wpisuje wymiar do karty startowej i robi zdjęcie karty. Sekwencja zdjęcie/zdjęcia ryby i karty musi być zachowana. Zdjęcia niewyraźne, nie obejmujące całej ryby itp. spowodują nie zaliczenie wyniku. Podczas łowienia podbierak (siatka) musi być trzymana poza wodą, nie dotyczy podbierania ryby i wykonania zdjęcia. W przypadku złego obchodzenia się ze złowiona rybą, zawodnik zostanie ukarany upomnieniem, nie zaliczeniem złowionej ryby lub dyskwalifikacja w zawodach. Film z mierzenia ryb znajduje się na kanale youtube okręgu PZW Krosno dostępnym tutaj _ >>>click<<<  

 

Baza zawodów mieścić się będzie w OŚRODKU „UROCZYSKO” w Zwierzyniu.   https://goo.gl/maps/ABWeLUvzyJY9m7sK7

 

Obowiązują ograniczenia dotyczące budowy przynęty: jako przynęty mogą być używane: woblery, błyski obrotowe, rippery, twistery, cykady, gumowe imitacje larw i owadów, Przynęty mogą być uzbrojone jednym haczykiem, z jednym, dwoma lub trzema grotami bezzadziorowymi lub pozbawionymi zadzioru. Dozwolone są przynęty wykonane z gumy, plastyku, metalu, drewna i ich kombinacji. Zakazane jest używanie przynęt, w których użyto materiałów do ich produkcji ze skóry, pióra, sierści naturalnych i syntetycznych.

 

W zawodach mogą uczestniczyć członkowie PZW oraz zaproszeni goście. Pierwszeństwo startu mają zawodnicy zgłoszeni do startu w zawodach spinningowych brzegowych GPP na 2020 r oraz zaproszeni goście. O przyjęciu zgłoszenia decyduje organizator.

 

Ryby zaliczane do punktacji: pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany i głowacica – wymiar zaliczany do punktacji zostanie podany na odprawie przed zawodami.

 

Teren zawodów:  (może ulec zmianie w zależności od ilości zgłoszonych zawodników, ostateczne zmiany zostaną podane po upłynięciu terminu zgłoszeń)

rzeka San: od ujścia Hoczewki do Sobienia zostanie podzielony na dwa sektory, każdy zawodnik będzie łowił w każdym sektorze, sektory zostaną podzielone w zależności od ilości zgłoszonych zawodników. Sektory na rzece San – zawodnicy startują z wylosowanych stanowisk, na których łowią przez pierwsze 30 min zawodów. Po tym czasie mogą się przemieszczać w ramach całego sektora. Na start zawodnicy dojeżdżają własnym transportem. Organizator dopuszcza w zawodach brodzenie do wysokości spodniobutów. Punktacja indywidualna i drużynowa, drużyny dwuosobowe.

 

Sektory rezerwowe: rzeka San: od Zagórza (ujęcie wody) do mostu drogowego w Sanoku,

 

Od dnia 17 sierpnia 2020 włącznie, w sektorach zawodów wędkowanie zabronione dla uczestników zawodów pod rygorem dyskwalifikacji.

Opłata startowa:     200,- zł.

Opłata startowa skalkulowana jedynie na pokrycie kosztów uczestnictwa w zawodach. W przypadku nadwyżki zostanie ona zwrócona wpłacającym.

 

Organizator w kosztach uczestnictwa zapewnia zawodnikom m.in., znaczek okolicznościowy, puchary, dyplomy w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, zezwolenie na wędkowanie w dniach 22.08-23.08.2020 i obsługę zawodów.

 

Prosimy o nadesłanie pisemnych zgłoszeń udziału w zawodach w nieprzekraczalnym terminie do dnia  10 sierpnia 2020 roku. na adres: pzwkrosno@poczta.onet.pl

Wpłaty należy uiścić dopiero po potwierdzeniu przyjęcia na konto: Okręg PZW Krosno, ul. Jasna 26a, 38-404 Krosno Nr konta  74 1240 2311 1111 0000 3881 1155

 

Zgłoszenia  należy dokonać na karcie zgłoszenia stanowiącej załącznik nr 4 do ZOSW cz. II.3 Zawodnicy zgłoszeni, a nie uczestniczący w zawodach ponoszą koszty na równi z pozostałymi. Zgłoszenia telefoniczne nie będą brane pod uwagę.

Skład Głównej Komisji Sędziowskiej:

Sędzia główny  St. Wróbel, Z-ca sędziego głównego. W. Szepieniec, Sędzia. sekretarz B. Stadler. 

Organizator nie zapewnia zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników zawodów. Jest możliwość zakwaterowania w bazie zawodów. Koszt zakwaterowania i wyżywienia od piątku do niedzieli -200zł, noclegi w domkach 6osobowych, wolnych domków jest 22. Właściciel: Joanna Jayko-Mazurkiewicz,  tel. +48 669-538-661  O.W. UROCZYSKO w Zwierzyniu k/Soliny, rachunek PL 44 1500 1490 1214 9004 892 000

 

Program zawodów:

Sobota - 22.08.2020 r.

-   9,oo -   11,oo           - przyjmowanie zawodników (+0 48 785 440 220, e-mail: pzwkrosno@poczta.onet.pl (ośrodek Uroczysko)

-  11,00                       - odprawa kierowników ekip, losowanie sektorów, odbiór kart startowych, kart SD i miarek – transmisja internetowa Facebook

- 12,oo - 13,30           - dojazd na stanowiska

- 13,30 - 14,00           - przygotowanie do zawodów

- 14,00 - 19,00           - I tura zawodów,

- 19,oo - 20,oo           - powrót zawodników do bazy

- 21,oo                       - wywieszenie wyników I tury,

 

Niedziela - 23.08.2020 r.

-  7,oo -   7,3o             - dojazd na stanowiska

-  7,3o -   8,oo             - przygotowanie do zawodów

-  8,oo -  13,00           - II tura zawodów,

- 13,00  - 14,30          - powrót zawodników do bazy

- 14,30                       - ogłoszenie wyników II tury i końcowych

- 15,00                        - dekoracja zwycięzców zawodów – transmisja internetowa Facebook

 

Program może ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych!

Zawodnicy zgłaszający się do zawodów wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych, publikowanie ich nazwisk na listach wyników, zamieszczanie zdjęć wykonanych podczas zawodów na stronie internetowej okręgu itp..

 

Wiceprezes ds. sportu Okręgu PZW Krosno

Wojciech Szepieniec

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.