Komunikat XXVII Spinningowe Mistrzostwa Okręgu, Lesko - San 29-30.05.2021 - zgłoszenia

Komunikaty | 2021-05-27 | Publikujący: Okręg PZW w Krośnie

Komunikat XXVII Spinningowe Mistrzostwa Okręgu, Lesko - San 29-30.05.2021

Okręg PZW w Krośnie informuje, że XXVII  Spinningowe Mistrzostwa Okręgu odbędą się na rzece San - Lesko w dniach 29-30.05.2021 r.

Uczestnicy - 2 osobowe reprezentacje Kół ilość zawodników nieograniczona. Klasyfikacja drużynowa i indywidualna zgodnie z obowiązującymi „Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego” oraz juniorzy. Juniorzy będą dopuszczeni do zawodów tylko z pełnoletnim opiekunem (junior nie wchodzi w skład drużyny).

Prawo do bezpłatnego startu mają juniorzy.

Nagrody – Puchary, Dyplomy, Medale indywidualnie i drużynowo.

Ryby łowione na zawodach -  pstrą potokowy, kleń.

Miejsce zbiórki – Lesko – Huzele - stadion

Sektory zawodów od 2 zakretu poniżej oczyszczalni w Lesku do Manasterca

Szczegółowe rozmieszczenie sektorów zostanie podane po zamknięciu listy.

Łowisko treningowe – od oczyszczalni  w Lesku w górę Sanu.

Opłata startowa – od zawodnika wynosi 60 zł  W ramach startowego organizator zapewnia przygotowanie i obsługę zawodów,  puchary, medale i dyplomy dla zwycięzców.

Startowe należy wpłacać na konto okręgu 74 1240 2311 1111 0000 3881 1155. Wpłaty przed zawodami nie będą przyjmowane. Zawodnicy dopuszczeni zostaną do zawodów tylko po uzgodnieniu wpłynięcia wpłaty na konto okręgu (może być przedstawiony dowód wpłaty).

Zawodnicy muszą posiadać opłaty na wody górskie Okręgu

Termin nadsyłania zgłoszeń – do 25 maja 2021 r. na adres mailowy pzwkrosno@poczta.onet.pl lub telefonicznie 13-43-655-68.

Juniorzy muszą posiadać kamizelkę ratunkową.

Zawody zostaną rozegrane w II 6-godzinnych turach z brzegu. Dozwolone jest brodzenie w spodniobutach.

Każdy zawodnik zobowiązany jest do posiadania urządzenia (telefon, aparat fotograficzny) obsługującego karty mikro SD 16 GB do wykonywania zdjęć złowionych ryb.

Sposób dokumentowania złowionych ryb:

Przed turą zawodów każdy zawodnik otrzymuje miarkę z oznaczeniem tury zawodów, kartę startową i kartę mikro SD. Karty pamięci dostarcza organizator. Zawodnik zobowiązany jest do sprawdzenia poprawności funkcjonowania karty pamięci w swoim urządzeniu. Zawodnik po podebraniu ryby wykonuje fotografię ryby na miarce. Zdjęcie na miarce wykonujemy kładąc rybę na prawym boku z pyszczkiem skierowanym w kierunku „0” na miarce i płetwą grzbietową u góry zdjęcia, tak by widoczny był wynik pomiaru i cała ryba. Następnie uwalniamy rybę i wpisujemy wymiar do karty startowej oraz robimy zdjęcie karty. Sekwencja zdjęcie/zdjęcia ryby i karty musi być zachowana. Zdjęcia niewyraźne, nie obejmujące całej ryby itp. spowodują niezaliczenie wyniku. Podczas łowienia podbierak (siatka) musi być trzymana poza wodą, nie dotyczy podbierania ryby i wykonania zdjęcia. W przypadku złego obchodzenia się ze złowiona rybą, zawodnik zostanie ukarany upomnieniem, niezaliczeniem złowionej ryby lub dyskwalifikacją w zawodach. Film z mierzenia ryb znajduje się tutaj.

Od dnia 24-05-2021 r. obowiązuje zakaz łowienia na sektorach zawodów.

Program Spinningowych Mistrzostw Okręgu:

Sobota 29-05-2021 r.

5. Stasik Lucjan - Krosno Miasto
  6. Konieczny Piotr - Dwóch Zgryźliwych Tetryków
  7. Wojdyła Stanisław- Dwóch Zgryźliwych Tetryków
  8. Kosiba Maciej - Jasło RAF.
  9. Sepioł Łukasz - Jasło raf
  10. Kolarz Łukasz - Sanok Stomil