Komunikat organizacyjny zawodów IV SPINNINGOWY PUCHAR SANU - 2014

ZAWODÓW  W  DYSCYPLINIE  SPINNINGOWEJ

zaliczanych do Grand Prix Polski

IV SPINNINGOWY PUCHAR  SANU - 2014

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie organizuje w dniach 9-11 maja 2014 roku Zawody Spinningowe „IV Spinningowy Puchar Sanu 2014” zaliczane do Grand Prix Polski. Baza zawodów mieścić się będzie w Pensjonacie Gawra w Łączkach k. Leska.

Zawody rozgrywane będą na „ŻYWEJ RYBIE”  według Zasady organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego PZW (obowiązkowy podbierak)

Obowiązują ograniczenia dotyczące budowy przynęty: jako przynęty mogą być używane: woblery, błyski obrotowe, rippery, twistery, cykady, dewony. Przynęty mogą być uzbrojone jednym lub dwoma haczykami, z jednym, dwoma lub trzema grotami bezzadziorowymi lub pozbawionymi zadzioru. Dozwolone są przynęty wykonane z gumy, plastyku, metalu, drewna i ich kombinacji. Zakazane jest używanie przynęt, w których użyto materiałów do ich produkcji ze skóry, pióra, sierści naturalnych i syntetycznych. Ponadto zawodnicy muszą posiadać Licencję Sportowca, aktualne badania lekarskie i aktualną składkę PZW.

W zawodach prawo uczestnictwa mają osoby wymienione w liście zawodników uprawnionych zatwierdzonych przez GKS.

Ryby zaliczane do punktacji:

pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany – wymiar zaliczany do punktacji zostanie podany na odprawie przed zawodami.

I sektor –  rzeka San: od ujścia Hoczewki do oczyszczalni ścieków w Lesku,

II sektor   – rzeka San: od wyspy przed II zakrętem Sanu w Postołowie do Sobienia.

Sektory rezerwowe:

1. rzeka San: od Zagórza (ujęcie wody) do mostu drogowego w Sanoku,
  2. Zbiornik Myczkowce: od mostu w Solinie do Andrzejówki, sektor z łodzi.

Łowisko treningowe:

rzeka San: od dróżnika pod Sobieniem do Zagórza (ujęcie wody),

Sektory na rzece San – zawodnicy startują z wylosowanych stanowisk, na których łowią przez pierwsze 30 min zawodów. Po tym czasie mogą się przemieszczać w ramach całego sektora. Na start zawodnicy będą dowożeni autobusem. Organizator dopuszcza w zawodach brodzenie do wysokości spodnio butów. Uwaga: rzeka San może bardzo szybko zmieniać poziom wody (elektrownia), dlatego podczas brodzenia należy zachować szczególną ostrożność! Ze wzglądu na charakter dna polecamy używanie butów z podeszwą filcową i kolcami.

Na terenie całych zawodów od dnia 30 kwietnia 2014 obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb. Od dnia 5 maja do 9 maja 2014 włącznie, w sektorach zawodów wędkowanie zabronione dla uczestników zawodów pod rygorem dyskwalifikacji.

Koszty uczestnictwa w zawodach:

Opłata startowa:                      290,- zł.

Osoba towarzysząca                  90,- zł.

Zawodnicy zapewniają sobie zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.

Organizator w kosztach uczestnictwa zapewnia zawodnikom m.in. łodzie na czas zawodów (w przypadku rozegrania sektora rezerwowego), znaczek okolicznościowy, puchary, dyplomy w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, opłaty za wędkowanie w dniach 9-11.05.2014       i obsługę zawodów.

Prosimy o nadesłanie pisemnych zgłoszeń udziału w zawodach i dokonanie wpłat w nieprzekraczalnym terminie do dnia  25 kwietnia 2014 roku. na adres:

Okręg PZW Krosno, ul. Jasna 26a, 38-404 Krosno

Nr konta  74 1240 2311 1111 0000 3881 1155

Zgłoszenia  należy dokonać na karcie zgłoszenia stanowiącej załącznik nr 4 do Zasady organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego PZW część II.

Drużyny lub indywidualni zawodnicy zgłoszeni, a nie uczestniczący w zawodach ponoszą koszty na równi z pozostałymi. Zgłoszenia telefoniczne nie będą brane pod uwagę.

Skład Głównej Komisji Sędziowskiej: s. gł. ST. Wróbel, z-ca s. gł. W. Szepieniec, s. sekretarz B. Stadler, s. sektorowi: J. Skóra, P. Kinal).

Piątek  - 9.05.2014 r.

-  9,oo – 16,00   - trening oficjalny (łowiska treningowe, dla zawodników bez dodatkowych opłat, zakaz zabierania złowionych ryb!)

- 16,oo – 17,3o - przyjmowanie zawodników (Pensjonat Gawra)

-  19,oo           - otwarcie zawodów

-  20:00 – 21;00  odprawa kierowników ekip, losowanie sektorów(łodzi).

Sobota - 10.05.2014 r.

-   7,3o -   9,oo     - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

-   9,oo - 15,oo     - I tura zawodów

- 15,oo - 15,30     - czas na zdanie kart startowych

- 15,3o -             - zbiórka na miejscach startu

- 16,oo - 16,3o     - powrót zawodników do bazy

-18,oo -               - wywieszenie wyników I  tury

Niedziela - 11.05.2014 r.

-   6,3o -   8,oo    - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

-   8,oo - 14,oo     - II tura zawodów

- 14,oo - 14,30     - czas na zdanie kart startowych

- 14,3o -             - zbiórka na miejscach startu

- 14,3o - 15,oo     - powrót zawodników do bazy

- 15,3o        - wywieszenie wyników II tury i całych zawodów

- 16,oo        - uroczyste zakończenie zawodów

Zawodnicy zobowiązani są do uczestniczenia w każdym punkcie programu zawodów od otwarcia do zakończenia. Program może ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych!

Okręgu PZW Krosno